Jdi na obsah Jdi na menu
 

Napište nám

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

dpois

(hajamarkova@seznam.cz, 3. 3. 2014 10:51)

prosim o zdělení jak se mam o protezku starat omývat atd. děkuji Marková

Re: dpois

(Kateřina Spilková, 22. 3. 2014 16:46)

Dobrý den, protéza se čistí jako vlastní zuby.

Domácí péče o protézy není nijak mimořádná či komplikovaná - klasické čištění umělých zubů dvakrát denně, nejlépe po jídle, na výběr jsou různé kartáčky určené právě pro protézy.

Pozornost bychom měli dopřát i dásním, které jsou kvůli protéze často pod tlakem. Vhodné je masírovat je a používat i speciální kartáčky určené k čištění dásní, jsou to kartáčky s velmi jemnými, měkkými štětinkami, dásně čistíme krouživým pohybem od středu k okrajům.

I když protéza dobře sedí, je lepší si ji na noc odložit.Klasika v podobě průhledného pohárku s plovoucím umělým chrupem působí odpudivě. Věřte, že pokud zůstanete při pohárkové metodě, vaše vnoučata si při vzpomínce na vás určitě vybaví tento pohled.Lepší je používat neprůhlednou uzavíratelnou vaničku na umělý chrup. Je velmi praktická, snadno se čistí se dá se zavírat, takže ostatní členové rodiny nemusí dívat na odložené zuby. K tomu je vhodné používat čistící roztoky, které obsahují kyselinu citrónovou a eukalyptový olej, který během noci povrch protézy perfektně ošetří.

Další info můžete zjistit na stránkách www.zdravedasne.cz

Hezký den Spilková

zhotovení náhrady z deflexu

(josef, 9. 11. 2015 15:09)

Dobrý den, měl bych zájem o zhotovení zubní snímatelné náhrady z deflexu ve Vaší zubní laboratoři. Co mám pro to udělat?

Re: zhotovení náhrady z deflexu

(Deflex, 11. 11. 2015 11:22)

Dobrý den pane Josefe,
náhradu z Deflexu si u nás nechat zhotovit můžete. Je nutná domluva s Vaším lékařem. Hezký den K. Spilková

podrobněji na zl-spilkova@seznam.cz

Deflex

(Ludmila, 14. 3. 2013 9:57)

Dbrý den, mám klasickou protézu na horním patře, pálí mě do jazyku i na patře, zajímá mě zda pomůže protéza z deflexu, jak dlouho to trvá a také cena. Děkuji s úctou Ludmila

Re: Deflex

(Kateřina, 15. 3. 2013 18:55)

Dobrý den,
myslím, že pomohlo. Deflex je určen pro pacienty reagující alergickou reakcí na pryskyřici klasických náhrad. Zhotovení je stejné jako u klas. protéz tedy 14 dní až tři týdny. Cena záleží na ordinaci. Musíte počítat s připlatkem, protože pojišťovna toto nehradí.
S pozdravem Kateřina Spilková